Szybki faktoring – nie musisz czekać na finansowanie faktur!

Wystawiasz wiele faktur z odroczonym terminem płatności, jednak czekanie na przelewy od kontrahentów staje się dla Ciebie coraz bardziej problematyczne? Nie chcesz dłużej czekać na pieniądze, ponieważ w firmowej kasie zaczyna brakować środków finansowych na bieżące wydatki? Szybki faktoring to idealna propozycja dla Ciebie!

Na czym polega finansowanie faktur?

Faktoring to jedna z form finansowania przedsiębiorstw – podobnie jak kredyty bankowe czy różnego rodzaju finansowania. Od kilku lat faktoring cieszy się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców, a w 2021 roku z takiego rozwiązania skorzystała rekordowa liczba przedsiębiorców. Na czym dokładnie polega faktoring?

Otóż przedsiębiorca, który wystawia fakturę, wcale nie musi czekać na przelew od kontrahenta. Może on skorzystać z faktoringu. W takiej sytuacji dana wierzytelność zostanie sprzedana firmie faktoringowej, czyli faktorowi. Przedsiębiorca, który wystawił fakturę, otrzyma pieniądze za fakturę. Z kolei jego kontrahent, czyli odbiorca faktury, opłaci ją w terminie określonym na dokumencie. Z tą tylko różnicą, że przelew wykona na konto faktora.

Jak widać, mechanizm działania faktoringu jest bardzo prosty. Pojawia się bowiem trzecia strona, czyli faktor, który przejmuje daną wierzytelność. Przy faktoringu pełnym zajmuje się on również ewentualną windykacją w przypadku opóźnień czy problemów z płatnościami.

Szybki faktoring – dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy szybkie faktoring jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie? Oto kilka spośród najważniejszych zalet tej formy finansowania.

Nie musisz czekać na przelew od kontrahenta

To zdecydowanie największa korzyść, wynikająca z korzystania z faktoringu. W przypadku faktur z odroczonym terminem płatności czas oczekiwania na pieniądze od kontrahenta może wynosić nawet dwa miesiące. Co więcej, w niektórych branżach jest to standard. Taki czas oczekiwania może negatywnie wpłynąć na kondycję finansową firmy, która wystawiła fakturę z długim terminem płatności. Szybki faktoring jest idealnym rozwiązaniem tego problemu.

Zyskujesz środki na bieżące wydatki

Dzięki szybkiemu faktoringowi nie czekasz na pieniądze, dzięki czemu niemal od razu po wystawieniu faktury możesz otrzymać środki na bieżące zobowiązania w firmie. Jak wiadomo, w każdej firmie codziennie pojawiają się wydatki związane z utrzymaniem pracowników, sprzętu, biura, a także z inwestycjami i rozwojem. Nie warto więc tracić czasu na czekanie na pieniądze.

Dbasz o płynność finansową firmy

Płynność finansowa to jeden z najważniejszych wyznaczników kondycji firmy. Jeśli czujesz, że Twoje przedsiębiorstwo powoli traci płynność finansową, czym prędzej zacznij działać. W przeciwnym wypadku w firmie szybko mogą pojawić się zatory płatnicze, a ich konsekwencje mogą być bardzo niebezpieczne. Nie warto ryzykować – o wiele lepszym pomysłem jest skorzystanie z szybkiego faktoringu.

Idealna alternatywa dla kredytu bankowego

Chyba każdy przedsiębiorca, który kiedykolwiek ubiegał się o kredyt bankowy wie, jaka jest największa wada takiego rozwiązania. Otóż w przypadku kredytu w banku ilość formalności jest naprawdę duża – szczególnie, jeśli ma to być kredyt na większą kwotę. Dodatkowo problemem jest długi czas oczekiwania na decyzję. Często banki odmawiają udzielenia kredytu przedsiębiorcom. Efekt? Niestety, duża ilość straconego czasu – zarówno na formalności, jak i na oczekiwanie na decyzję.

Właśnie dlatego szybkie faktoring jest doskonałą alternatywą dla kredytu bankowego. Czas oczekiwania na analizę wniosku jest zaskakująco krótki, a pieniądze za fakturę można otrzymać niemal od razu. Nie powinien zatem dziwić fakt, że coraz więcej przedsiębiorców wybiera faktoring zamiast kredytu bankowego. Takie rozwiązanie pozwala na spore oszczędności – nie tylko pieniędzy, ale też czasu!

Szybka analiza wniosku – nawet w godzinę!

Zastanawiasz się, ile dokładnie trzeba czekać na decyzję w sprawie finansowania faktur? Fandla oferuje rozpatrzenie wniosku o szybki faktoring nawet w godzinę. Oznacza to, że jeśli teraz złożysz wniosek online (co zajmuje mniej niż dwie minuty), to już za godzinę możesz spodziewać się odpowiedzi w sprawie rozpatrzenia wniosku. A bardzo często wnioski w firmie Fandla rozpatrywane są nawet w 15 minut! Brzmi dobrze, prawda? Szybki faktoring to naprawdę błyskawiczne finansowanie.

Ile czasu trzeba czekać na pieniądze?

Kolejna istotna kwestia dotyczy tego, ile czasu trzeba czekać na pieniądze za fakturę. Bardzo często faktoring realizowany jest jeszcze tego samego dnia – a zatem po podpisaniu prostej i przejrzystej umowy możesz liczyć na to, że pieniądze za fakturę jeszcze tego samego dnia trafią na konto bankowe Twojej firmy. Najpóźniej otrzymasz je kolejnego dnia – a zatem czas oczekiwania na szybki faktoring jest bardzo krótki. Nic w tym dziwngo – w końcu czas to pieniądze, o czym dobrze wie każdy przedsiębiorca.

Fandla – szybki faktoring dla przedsiębiorców

Szukasz szybkiego faktoringu? Doskonale trafiłeś! Fandla to nowoczesna firma faktoringowa, która kieruje się zasadą, że w biznesie chodzi o to, aby pieniądze łączyły. Właśnie dlatego możesz tutaj liczyć na sprawną i kompetentną obsługę, a przede wszystkim na szybki faktoring!