Faktoring dla spółek cywilnych – jak wybrać najbardziej korzystną ofertę?

Faktoring to forma finansowania, która cieszy się coraz większą popularnością. Od pewnego czasu zastanawiasz się nad skorzystaniem z faktoringu, ale nie wiesz, czy finansowanie dostępne jest dla spółek cywilnych? U nas znajdziesz wszystkie informacje na temat faktoringu dla spółek cywilnych – i nie tylko!

Na czym polega faktoring?

Faktoring jest jedną z form finansowania przedsiębiorstw, podobnie jak kredyty bankowe czy różnego rodzaju dotacje. W przypadku faktoringu mechanizm jest bardzo prosty. Przedsiębiorca, który wystawił fakturę, nie musi bowiem czekać na przelew od kontrahenta. Może on sprzedać daną wierzytelność faktorowi, czyli firmie faktoringowej. Dzięki temu pieniądze za fakturę otrzyma niemal od razu. Z kolei odbiorca faktury będzie mógł opłacić ją w terminie, który został określony na dokumencie. W efekcie każda ze stron będzie zadowolona.

Faktoring jest formą finansowania, która dostępna jest niemal dla wszystkich przedsiębiorców, a przy tym jest bardzo przejrzysta i nie wiąże się z wieloma formalnościami. To świetna alternatywa dla kredytu bankowego, gdzie czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku może być bardzo długi. Nic dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców, poszukujących finansowania, decyduje się na skorzystanie z faktoringu.

Jaki rodzaj faktoring będzie najlepszy dla spółek cywilnych?

Wybór najbardziej korzystnej formy finansowania zależny jest od wielu czynników, między innymi od rodzaju działalności gospodarczej. W przypadku spółek cywilnych najlepszym wyborem może być faktoring online. Powstaje jednak pytanie, który rodzaj faktoringu będzie najbardziej odpowiedni dla takich spółek?

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje faktoringu: faktoring niepełny (z regresem) oraz faktoring pełny (bez regresu). W przypadku faktoringu niepełnego chodzi o to, że przedsiębiorca, które decyduje się na skorzystanie z tej formy finansowania, ponosi odpowiedzialność w przypadku ewentualnego nieopłacenia faktury przez kontrahenta. Jeśli natomiast chodzi o faktoring pełny, odpowiedzialność tę ponosi faktor, czyli firma faktoringowa.

Pod wieloma względami faktoring niepełny (z regresem) może być lepszym rozwiązaniem dla spółek cywilnych, niż faktoring pełny. Dlaczego? Ogromną zaletą faktoringu z regresem jest to, że przedsiębiorca – w tym wypadku spółka – ponosi o wiele mniejsze koszty. Innymi słowy, faktoring z regresem jest rozwiązaniem o wiele tańszym, aniżeli faktoring pełny.

Ważną korzyścią, wynikającą z korzystania z faktoringu z regresem jest też to, że czas oczekiwania na wypłacenie pieniędzy przez faktora jest krótszy, a dostępność jest o wiele większa, niż przy faktoringu pełnym. Nie ma tutaj również tak wielu formalności, co sprawia, że czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku czy na środki finansowane jest bardzo krótki. W firmie Fandla w przypadku faktoringu dla spółek cywilnych czas oczekiwania na pieniądze wynosi nie więcej niż 24 godziny.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na tę formę finansowania?

Powodów, dla których warto zdecydować się na faktoring, jest o wiele więcej – choć z pewnością niewielka ilość formalności czy krótki czas oczekiwania na pieniądze to jedne z największych zalet tego rozwiązania. Niemniej jednak warto wspomnieć o innych korzyściach, wynikających z korzystania z faktoringu. Można wymienić tutaj między innymi:

  • możliwość skorzystania z finansowania w 100% online, bez wychodzenia z siedziby firmy,
  • rozpatrzenie wniosku zajmuje zaledwie 15 minut (w przypadku faktoringu w firmie Fandla), co pozwala na ogromną oszczędność czasu,
  • niewielki koszt finansowania – w przypadku faktoringu dla spółek cywilnych w firmie Fandla prowizja wynosi zaledwie 3,49% za 30 dni finansowania,
  • możliwość uzyskania finansowania również w przypadku faktur na duże kwoty,
  • istnieje także możliwość przekazania do finansowania wielu faktur jednocześnie.

Jak widać, faktoring jest rozwiązaniem korzystnym pod wieloma względami. Nic dziwnego, że ta forma finansowania tak często wybierana jest przez przedsiębiorców.

Jak wybrać najbardziej korzystny faktoring dla spółek cywilnych?

Wybierając faktoring dla spółek cywilnych, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Skorzystaj z usług sprawdzonej firmy faktoringowej

To zdecydowania najważniejszy element, jaki należy uwzględnić podczas wybierania faktora. Na rynku działa wiele firm faktoringowych, jednak – aby mieć pewność, że usługi świadczone są na najwyższym poziomie – warto wybrać firmę, która cieszy się dużym zaufaniem. Dobrym pomysłem jest korzystanie z usług firm, należących do PZF, czyli Polskiego Związku Faktorów. To instytucja zrzeszająca faktorów, gwarantujących najwyższy standard obsługi i pełne bezpieczeństwo.

Postaw na sprawną obsługę

Z pewnością zależy Ci na tym, aby cały proces finansowania przebiegł bezproblemowo, a w razie potrzeby – abyś mógł skontaktować się z pracownikiem firmy faktoringowej szybko i sprawnie. Koniecznie upewnij się, czy wybrana przez Ciebie firma zatrudnia dobrych specjalistów, którzy w razie potrzeby są w stanie rozwiązać wszystkie problemy klientów. Standard obsługi powinien być na najwyższym poziomie.

Upewnij się, jaki będzie całkowity koszt finansowania

Jest to szczególnie ważne w przypadku faktur na duże kwoty. Niestety, wiele firm faktoringowych nie informuje klientów o dodatkowych kosztach. Przed rozpoczęciem współpracy dowiedz się, jak będzie ostateczny koszt finansowania. Pamiętaj – im bardziej przejrzysta umowa, tym mniejsze ryzyko, że po drodze pojawią się dodatkowe opłaty.

Fandla – faktoring dla spółek cywilnych i nie tylko!

Fandla to nowoczesna firma, która oferuje faktoring dla spółek cywilnych, spółek jawnych oraz dla spółek z o.o. Tym, co wyróżnia firmę na tle konkurencji, jest najwyższy standard obsługi i wyjątkowo korzystne warunki finansowania. Jeśli szukasz bezpiecznej i w pełni przejrzyste formy finansowania dla swojej spółki cywilnej, faktoring w firmie Fandla będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!