Faktoring dla mikrofirm, czyli mikrofaktoring

Prowadzisz małą firmę i od pewnego czasu rozważasz skorzystanie z zewnętrznego finansowania? Zależy Ci na utrzymaniu płynności finansowej? Faktoring dla małych firm może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Czym jest mikrofaktoring?

Faktoring dla małych firm, czyli mikrofaktoring, to forma finansowania, przeznaczona dla przedsiębiorstw z sektora MŚP – a zatem dla małych i średnich firm. Warto jednak zacząć od wyjaśnienia, czym dokładnie jest faktoring. Otóż jest to forma finansowania, w przypadku której przedsiębiorca po wystawieniu faktury nie czeka na płatność od kontrahenta. Przekazuje on daną fakturę do firmy faktoringowej (faktora), dzięki czemu pieniądze za fakturę otrzymuje niemal od razu – najczęściej tego samego dnia. Z kolei firma, której wystawiono fakturę, dokonuje płatności w określonym na dokumencie terminie. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi czekać na płatność przez długi czas, co z kolei pozytywnie wpływa na kondycję finansową jego firmy.

Jeśli chodzi o faktoring dla małych firm, jest to forma finansowania, która przygotowana została w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadać potrzebom przedsiębiorców, którzy prowadzą niewielkie firmy. Jak wiadomo, sposób funkcjonowania mikrofirm w istotny sposób różni się od tego, jak działają duże spółki czy największe korporacje. Faktoring dla małych firm powinien więc być przygotowany w taki sposób, aby przedsiębiorca mógł skorzystać z niego szybko, wygodnie i bez nadmiaru formalności.

Kiedy warto zdecydować się na faktoring dla małych firm?

Jeszcze kilka lat temu z faktoringu korzystały głównie największe firmy, jednak dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Na tę formę finansowania coraz częściej decydują się osoby, które prowadzą mikrofirmy, a nawet freelancerzy.

W jakich sytuacjach warto rozważyć skorzystanie z faktoringu?

  • kiedy wystawiasz wiele faktur z odroczonym terminem płatności, a długi czas oczekiwania na pieniądze negatywnie wpływa na kondycję finansową Twojej firmy,
  • jeśli w firmie pojawiają się pierwsze oznaki utraty płynności finansowej,
  • potrzebujesz finansowania bez czasochłonnych formalności czy długiego oczekiwania na wypłatę środków,
  • nie możesz liczyć na kredyt w banku, na przykład z uwagi na fakt, że prowadzisz firmę od niedawna.

Tak naprawdę faktoring jest formą finansowania, która przeznaczona jest zarówno dla nowych firm, jak i dla takich, które działają na rynku już od dłuższego czasu. Obecnie mikrofaktoring jest łatwo dostępnym sposobem na finansowanie firmy, więc warto z niego skorzystać.

Jak wybrać najlepszą ofertę finansowania?

Nie każdy przedsiębiorca ma doświadczenie w korzystaniu z zewnętrznego finansowania. Jeśli dotychczas nie miałeś okazji, aby skorzystać z usług firmy faktoringowej, zapewne zastanawiasz się, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej oferty. Przede wszystkim uwzględnij takie kwestie, jak:

  • sposób składania wniosku – w firmie Fandla złożenie wniosku online trwa nie więcej niż dwie minuty, a na jego rozpatrzenie zaczekasz zaledwie kwadrans. W ten sposób możesz zaoszczędzić sporo czas,
  • jak długo będziesz czekał na pieniądze – postaraj się wybrać firmę, w której pieniądze wypłacane są tego samego dnia, a najpóźniej w ciągu 24 godzin,
  • weź pod uwagę ilość formalności – im jest ich mniej i im bardziej przejrzysta umowa z faktorem, tym lepiej,
  • jakość obsługi również ma ogromne znaczenie – powinna być sprawna, a pracownicy firmy faktoringowej powinni być kompetentni i rozwiewać wszystkie Twoje wątpliwości,
  • weź również pod uwagę, czy dana firma faktoringowa należy do Polskiego Związku Faktorów – w ten sposób zyskasz gwarancję bezpieczeństwa transakcji i najwyższego standardu świadczonej usługi.

Decydując się na faktoring dla małych firm w firmie Fandla możesz liczyć na szybką wypłatę gotówki, na minimum formalności i na najwyższą jakość usług!

Faktoring dla mikrofirm – podsumowanie

Mikrofaktoring, czyli faktoring dla małych firm, to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców. Taka forma finansowania jest łatwo dostępna dla przedsiębiorców, z faktoringu bowiem można skorzystać online. Jeśli czujesz, że faktoring mógłby pozytywnie wpłynąć na kondycję Twojej firmy, nie czekaj – skorzystaj z mikrofaktoringu i ciesz się korzyściami, jakie daje taka forma finansowania.