Finansowanie faktur online – rozwiązanie dla nowoczesnych przedsiębiorców

Od pewnego czasu rozważasz skorzystanie z faktoringu, jednak na razie nie zdecydowałeś się na takie rozwiązanie? Sprawdź, kiedy i dlaczego warto postawić na finansowanie faktur online!

Na czym polega faktoring?

Choć faktoring jest rozwiązaniem, która cieszy się coraz większym uznaniem przedsiębiorców, nie każdy wie, na czym dokładnie polega taka forma finansowania. Okazuje się jednak, że cały proces jest niezwykle prosty. Otóż w sytuacji, gdy przedsiębiorca wystawia fakturę swojemu kontrahentowi, ma on do wyboru dwa rozwiązania:

  • może oczekiwać na płatność od kontrahenta, jednak czas oczekiwania na pieniądze bywa naprawdę długi – szczególnie w przypadku faktur z odroczonym terminem płatności,
  • może skorzystać z finansowania faktur online, dzięki czemu dostęp do pieniędzy z faktury uzyska od razu.

W momencie, gdy przedsiębiorca zdecyduje się na skorzystanie z faktoringu, przekazuje on fakturę do firmy faktoringowej. Po rozpatrzeniu wniosku (w Fandli zajmuje to zaledwie 15 minut!) i pozytywnej decyzji, pieniądze przelewane są na konto kontrahenta tego samego dnia. Najpóźniej otrzymuje on daną kwotę w ciągu 24 godzin. Dzięki temu nie ma konieczności, aby czekać na pieniądze.

Kiedy nadejdzie termin opłacenia wystawionej faktury, firma, która otrzymała taki dokument, dokonuje przelewu na konto firmy faktoringowej. W ten sposób faktor otrzymuje pieniądze za fakturę. Widać zatem, że proces jest niezwykle prosty, a w całej transakcji pojawia się trzecia strona, czyli faktor. Nic dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców wybiera finansowanie faktur zamiast czekania na pieniądze za fakturę!

Kiedy warto zdecydować się na finansowanie faktur online?

Finansowanie faktur online jest rozwiązaniem, które jest dostępne dla większości firm. Przedsiębiorcy nie muszą dopilnowywać wielu formalności i spełniać licznych warunków, aby skorzystać z tej formy finansowania. To sprawia, że faktoring jest łatwo dostępny – a firmy chętnie z niego korzystają. Zastanawiasz się, w jakich sytuacjach warto rozważyć finansowanie faktur przez internet? Poniżej znajdziesz kilka przykładów.

Wystawiasz wiele faktur z odroczonym terminem płatności?

Bardzo często przedsiębiorcy decydują się na skorzystanie z faktoringu w sytuacji, gdy wystawiają dużo faktur z odroczonym terminem płatności. Trudno się temu dziwić. W momencie, gdy w firmie wystawiane jest przynajmniej kilka faktur z terminem płatności 60 dni, czas oczekiwania na pieniądze wynosi aż 60 dni. A przecież w tym czasie w każdej firmie jest sporo wydatków – od podatków, przez pensje pracownicze, aż po utrzymanie sprzętu czy siedziby firmy.

Właśnie dlatego firmy, nie chcąc czekać na środki, decydują się na korzystanie z finansowania faktur online. Jest to szczególnie popularne w branżach, w których wystawia się wiele faktur z odroczonym terminem płatności – jak na przykład branża produkcyjna, transportowa czy budowlana.

W Twojej firmie pojawiły się problemy z płynnością finansową?

Płynność finansowa to jeden z najważniejszych wskaźników kondycji każdej firmy. Kiedy w firmowej kasie zaczyna brakować środków na bieżące zobowiązania, trzeba reagować natychmiast. W przeciwnym wypadku problemy mogą się pogłębiać – aż do powstania bardzo niebezpiecznych zatorów płatniczych, kiedy to zaległości finansowe zaczną się pogłębiać. Właśnie z tego powodu każdy przedsiębiorca powinien regularnie korzystać ze wskaźników płynności finansowej, aby trzymać rękę na pulsie i wiedzieć, kiedy zareagować.

Finansowanie faktur online jest bardzo dobrym sposobem na zapobieganie problemom z płynnością finansową – głównie dlatego, że daje możliwość natychmiastowego uzyskania środków na bieżące wydatki. Nie warto czekać, aż zaległości będą większe – szczególnie jeśli czas oczekiwania na pieniądze od kontrahentów ma być długi. Lepiej skorzystać z faktoringu, aby zapewnić firmie bezpieczeństwo finansowe.

Sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji

Być może jest dla Ciebie pewnym zaskoczeniem, że finansowanie faktur online może być sposobem na wyróżnienie się na tle konkurencyjnych firm. Okazuje się jednak, że wielu przedsiębiorców już dawno doszło do takiego wniosku, co przełożyło się na szybszy rozwój firmy, a także na osiąganie wielu sukcesów.

O co dokładnie chodzi? Otóż wyobraź sobie sytuacji, kiedy duża korporacja poszukuje wykonawcy, który ma podjąć się dochodowego zlecenia. Do jego wykonania zgłaszają się dwie firmy – jedna oferuje wystawianie faktur z odroczonym terminem płatności, a druga nie. Biorąc pod uwagę fakt, że wiele dużych firm traktuje możliwość otrzymania faktury z odroczonym terminem płatności jako kluczową kwestię przy poszukiwaniu wykonawcy, odpowiedź na pytanie, kto otrzyma zlecenie, wydaje się bardzo prosta.

W tym miejscu warto podkreślić, że – dzięki korzystaniu z finansowania faktur online – przedsiębiorca, który oferuje wystawianie faktur z odroczonym terminem płatności, niczego nie ryzykuje. Nie będzie musiał bowiem czekać na pieniądze przez długi czas, dzięki czemu zadba o płynność finansową swojej firmy, a przy tym zyska bardzo dobre zlecenie.

Faktoring to doskonała alternatywa dla kredytu bankowego

Istnieje wiele sposobów na finansowanie przedsiębiorstw. Wyróżnić można między innymi kredyty bankowe, faktoring, a także różnego rodzaju dofinansowania i dotacje. Dla wielu osób najbezpieczniejszą opcją jest kredyt w banku. Warto jednak poznać powody, dla których finansowanie faktur online jest doskonałą alternatywą dla kredytu bankowego.

Przede wszystkim w przypadku faktoringu czas oczekiwania na decyzję o udzieleniu kredytu udzielana jest bardzo szybko – w firmie Fandla trwa to zaledwie 15 minut. Co więcej, po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze za fakturę przekazywane są najczęściej tego samego dnia, a najpóźniej w 24 godziny. W przypadku kredytu bankowego czas oczekiwania na decyzję potrafi być naprawdę długi, podobnie jak czas na wypłatę pieniędzy. A przecież nie każdy przedsiębiorca może pozwolić sobie na tak długie czekanie na środki. W takiej sytuacji finansowanie faktur przez internet jest o wiele lepszym wyborem.

Warto także mieć świadomość, że w przypadku faktoringu wystarczy złożenie jednego prostego wniosku, a także bardzo przejrzysta umowa zawierana z faktorem. Nie trzeba więc poświęcać czasu na liczne formalności czy gromadzenie dokumentacji dla banku. To kolejna dobra wiadomość dla przedsiębiorców, którzy nie chcą poświęcać swojego cennego czasu na dokonywanie formalności w banku. W końcu czas to pieniądz!

Finansowanie faktur online nie wiąże się również z długimi zobowiązaniami finansowymi, czego zdecydowanie nie można powiedzieć o kredycie. Wielu przedsiębiorców nie decyduje się na kredyt w obawie przed takim zobowiązaniem. W przypadku faktoringu nie ma takich umów – finansowanie odbywa się jednorazowo, a w razie potrzeby można skorzystać z usług faktora po raz kolejny.

Widać zatem, że przewaga finansowania faktur nad tradycyjnym kredytem w banki jest ogromna. Jeśli dotychczas wahałeś się w kwestii tego, która forma finansowania jest dla Ciebie bardziej odpowiednia, koniecznie weź pod uwagę wspomniane kwestie.

Finansowanie faktur online – skorzystaj już dziś

Finansowanie faktur online w firmie Fandla to propozycja dla przedsiębiorców, którzy chcą cieszyć się korzyściami, jakie daje faktoring. Niezależnie od tego, czy wystawiasz wiele faktur z odroczonym terminem płatności, czy też chcesz wyróżnić się na tle konkurencji, faktoring jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. A może po prostu nie chcesz czekać na płatność od kontrahentów, bo dostęp do gotówki pozwoli Ci na szybszy rozwój firmy? Jeśli tak, koniecznie skorzystaj z finansowania faktur!