Finansowanie dla transportu – sposób na płynność finansową

Prowadzisz firmę transportową i regularnie wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności? W efekcie płynność finansowa Twojej firmy jest zagrożona, a Ty zaczynasz rozglądać się za finansowaniem dla transportu? Dowiedz się, dlaczego najlepszym rozwiązaniem dla transportu jest faktoring!

Dlaczego płynność finansowa jest tak ważna?

Zacznijmy od tego, dlaczego płynność finansowa jest tak ważna – nie tylko dla branży transportowej, ale też dla każdej innej. Płynność finansowa firma to jeden z najważniejszych wyznaczników jej kondycji finansowej. Jeśli firma nie ma kłopotów z pokrywaniem bieżących wydatków, to znak, że jej płynność finansowa nie jest zagrożona. Jeżeli jednak opłaty stanowią problem, a w kasie firmy stale brakuje środków, to prawdopodobnie utraciła ona płynność finansową.

Warto regularnie sprawdzać, jaka jest płynność finansowa firmy, wykorzystując specjalne wskaźniki. Jest to szczególnie istotne w przypadku firm transportowych, z uwagi na bardzo duże koszty oraz popularność faktur z odroczonym terminem płatności. Niestety, takie faktury mogą negatywnie wpłynąć na płynność finansową firmy, szczególnie jeśli wystawiane są wielu kontrahentów. Na szczęście istnieje rozwiązanie – jest nim finansowanie dla transportu!

Finansowanie dla transportu – jak to działa?

Faktoring to forma finansowania zewnętrznego, która jest coraz bardziej popularna wśród przedsiębiorców. Mechanizm działania jest tutaj bardzo prosty. Otóż gdy firma transportowa (lub inna) wystawia fakturę z odroczonym terminem płatności, na przykład 60 dni, nie musi czekać na przelew od kontrahenta. Wystarczy, że przekaże fakturę firmie faktoringowej, która przeleje na konto firmy transportowej określoną kwotę. W tej sposób zyska ona środki na bieżące wydatki czy na inwestycje. Jednocześnie kontrahent po 60 dniach będzie mógł opłacić fakturę, jednak pieniądze trafią nie do firmy transportowej, która ją wystawiła, ale do faktora. Jest to więc rozwiązanie korzystne dla każdej ze stron.

W niektórych branżach, takich jak transportowa czy budowlana, faktury z odroczonym terminem płatności są bardzo popularne. Firmy oferują kontrahentom taki sposób rozliczenia, zwiększając tym samym swoją konkurencyjność. Faktoring jest więc idealną usługą dla transportu czy branży budowlanej.

Czy warto zdecydować się na faktoring dla transportu?

Powodów, dla których firmy transportowe powinny rozważyć skorzystanie z faktoringu, jest wiele. Oto najważniejsze z nich.

Sposób na zachowanie płynności finansowej

Utrata płynności finansowej przez firmę może być katastrofalna w skutkach. Niestety, powodem takiej sytuacji bardzo często jest wystawianie faktur z odroczonym terminem płatności. Jeśli dana firma wystawi ich kilka i w każdym przypadku musi czekać 60 dni na przelew, może mieć kłopot z pokryciem bieżących wydatków. Faktoring dla transportu jest tutaj idealnym rozwiązaniem, ponieważ dzięki niemu firma uzyska środki na pensje dla pracowników czy utrzymanie pojazdów.

Dobra alternatywa dla kredytu bankowego

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, cze lepszym rozwiązaniem jest faktoring, czy może kredyt bankowy. W większości przypadków faktoring jest o wiele korzystniejszy – między innymi z uwagi na brak czasochłonnych formalności czy też brak podejmowania długotrwałego, często trwającego kilka lat, zobowiązania finansowego. Dodatkowo w przypadku kredytu należy poinformować bank, na co zostaną przekazane środki. Jeśli chodzi o faktoring, cała procedura nie zajmuje wiele czasu, a pieniądze można otrzymać niemal od razu – bez czekania na decyzję.

Jasne zasady i korzystne warunki

Faktoring dla transportu czy pozostałych branży jest formą finansowania, która jest naprawdę prosta. Przedsiębiorcy mogą liczyć na jasne, przejrzyste warunki i nieskomplikowane umowy. Dodatkowo nowoczesne firmy faktoringowe zapewniają najwyższy standard obsługi, błyskawiczne działanie i bardzo korzystne warunki. Zdecydowanie jest to najlepsza forma finansowania dla transportu!

Najlepszy faktoring dla branży transportowej – jak go wybrać?

Wybór faktoringu dla transportu nie jest prostym zadaniem. Jest to skomplikowana branża, która potrzebuje naprawdę dobrej oferty finansowania zewnętrznego. Na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę finansowania dla transportu?

  • rodzaj faktoringu – sprawdź, jaki rodzaj faktoringu oferuje dana firma i czy w ofercie znajduje się faktoring pełne i niepełny (z regresem i bez regresu),
  • cenę – firma faktoringowa pobiera nie tylko prowizję, której wysokość może wahać się od 0,3% do nawet 5%, ale też może wymagać dodatkowych opłat – z tego powodu koniecznie dokładnie porównaj oferty i wybierz tę, która będzie najbardziej opłacalna,
  • limity – przed wyborem faktora upewnij się, jakie są limity kwotowe i procentowe wartości faktury,
  • czas oczekiwania na pieniądze – jeśli zależy Ci na tym, aby środki otrzymać jak najszybciej, koniecznie wybierz firmę, która zapewni sprawną obsługę – bez zbędnego oczekiwania na przelew,
  • możliwość finansowania faktur zagranicznych – faktoring sprawdzi się także w przypadku faktur zagranicznych. Jeśli chcesz sfinansować taki dokument, upewnij się, czy dana firma pozwala na taką możliwość,
  • opinie na temat firmy faktoringowej – obecnie na rynku działa wiele firm faktoringowych, dlatego przed podjęciem decyzji warto zajrzeć do rankingów faktoriów. Firma Fandla zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji!

Finansowanie dla transportu na najlepszych warunkach

Jeśli chodzi o finansowanie dla transportu, faktoring bez wątpienia jest najlepszym rozwiązaniem. Jasne zasady, przejrzyste warunki, niska cena, a do tego brak długiego czekania na pieniądze, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania firmy – wszystko to sprawia, żę faktoring jest najbardziej popularną formą finansowania fla transportu. Jeżeli Ty również chciałbyś skorzystać z faktoringu, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy faktoringowej Fandla. To jeden z najbardziej cenionych faktorów, który posiada szereg najlepszych rozwiązań dla branży transportowej – bo celem Fandli jest sprawienie, aby pieniądze łączyły oraz by firmy transportowe mogły się rozwijać.