Prowadzisz działalność gospodarczą? Sprawdź, jak zadbać o płynność finansową

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej to dla wielu osób ogromne wyzwanie – szczególnie jeśli nie mają doświadczenia w tej kwestii. Inni z kolei w prowadzeniu firmy czują się jak ryba w wodzie. Niezależnie jednak od umiejętności czy doświadczenia, jedną z kluczowych kwestii jest zadbanie o płynność finansową firmy. Jak to zrobić, aby być w stanie swobodnie…

Kontynuuj czytanie

Z wizytą na kanale YouTube inFaktu

Kiedy wystawiasz faktury, nie musisz już czekać, aż opłaci je klient. Przygotowaliśmy rozwiązanie, które pozwoli Ci otrzymać przelew w ciągu kilku godzin. Użytkownicy inFaktu mają obecnie dostęp do najwygodniejszej wersji naszych usług. Na kanale inFakt.pl opowiadamy o tym, jak najszybciej zapewnisz swojej firmie płynność finansową.

Kontynuuj czytanie

Split payment dla usług budowlanych

Branża budowlana to bardzo trudny biznes, szczególnie w Polsce. Niby zapotrzebowanie jest ogromne, ale ryzyko związane z opóźnieniami w płatnościach paraliżuje wzrost małych firm. Pojawiła się też kolejna przeszkoda – dobrowolny do tej pory mechanizm podzielonej płatności (MPP) stał się obowiązkowy od listopada tego roku.

Kontynuuj czytanie

Jak sfinansować rozliczenia podatkowe oraz składki ZUS? / Co grozi Ci, gdy nie opłacisz podatków i ZUS w terminie? Jak uniknąć surowych kar?

Dla każdego przedsiębiorcy 10. dzień miesiąca kojarzy się z jednym – czas wpłacić składki na ubezpieczenie społeczne, z kolei 20. i 25. dzień miesiąca to deadline na zaliczkę podatku VAT oraz dochodowego. Jeśli nie wyślesz przelewu w terminie, grozi ci kara finansowa, a nawet więzienie. Jak radzić sobie ze zobowiązaniami? Jest na to wygodny i…

Kontynuuj czytanie