Faktoring dla przewoźników – najlepsze finansowanie dla firm transportowych

Prowadzisz firmę transportową i od pewnego czasu zastanawiasz się nad skorzystaniem z finansowania? Coraz więcej kontrahentów oczekuje od Ciebie wystawienia faktury z odroczonym terminem płatności, co negatywnie wpływa na płynność finansową Twojego przedsiębiorstwa? Faktoring dla przewoźników może być doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie!

Na czym polega faktoring?

Faktoring to jedna z form finansowania, z której mogą skorzystać przedsiębiorcy. Usługi faktoringu są o wiele bardziej przejrzyste i łatwiej dostępne niż na przykład kredyty bankowe dla firm czy dotacje. Co bardzo istotne, z faktoringu może skorzystać niemal każdy przedsiębiorca – niezależnie od tego, czy prowadzi dużą spółkę, czy też jednoosobową działalność gospodarczą.

Sposób działania faktoringu jest bardzo prosty. Otóż przedsiębiorca, który wystawi fakturę, wcale nie musi czekać na przelew od kontrahenta. Istnieje o wiele lepsze rozwiązanie! Wystarczy sprzedać fakturę, czyli daną wierzytelność faktorowi (firmie faktoringowej).

Jak to zrobić? Przede wszystkim należy wypełnić prosty wniosek. Czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku jest bardzo krótki – może wynosić nawet 15 minut! Następnie, po podpisaniu prostej umowy, przedsiębiorca otrzymuje pieniądze za fakturę.

Co dalej? Kiedy nadejdzie termin płatności, który został określony na fakturze, kontrahent (odbiorca faktury) wykona przelew na konto firmy faktoringowej. A zatem przedsiębiorca, który wystawił fakturę, nie będzie już zaangażowany w ten proces. W przypadku ewentualnych problemów czy opóźnień w płatności to firma faktoringowa zajmie się odzyskaniem należności – a więc to po stronie faktora jest całe ryzyko, związane z ewentualną niewypłacalnością kontrahenta.

Faktoring bardzo popularny w branży transportowej

W niektórych branżach forma finansowania, jaką jest faktoring, jest szczególnie popularna. Najczęściej z usługi takiej korzystają firmy produkcyjne, a także firmy działające w branży budowlanej i transportowej. W przypadku faktoringu dla przewoźników wiele firm faktoringowych przygotowuje szczególnie korzystną ofertę. Jeśli Twoim kontrahentem jest jeden z przewoźników, możesz mieć niemal stuprocentową pewność, że korzysta on z faktoringu. Dlaczego?

W wymienionych branżach bardzo popularne są faktury z odroczonym terminem płatności. Często termin ten wynosi nawet 60 dni, co oznacza, że przedsiębiorca po wystawieniu faktury musi czekać na przelew nawet przez dwa miesiące. A co, jeśli wystawia on wiele takich faktur? W takiej sytuacji faktoring jest najlepszych rozwiązaniem!

Rodzaje faktoringu dla przewoźników

Jeśli nigdy dotąd nie korzystałeś z faktoringu, powinieneś wiedzieć, że istnieją różne rodzaje tej formy finansowania. Bez wątpienia najbardziej popularny jest faktoring jawny – czyli taki, gdzie kontrahent informowany jest o tym, że dany przedsiębiorca chce skorzystać z faktoringu. Wbrew niektórym opiniom taka informacja wcale nie jest niemile widziana przez firmy.

Wręcz przeciwnie – korzystanie z faktoringu jest obecnie bardzo popularne i świadczy o tym, że dany przedsiębiorca poważnie podchodzi do biznesu, do kwestii zadbania i stabilność sytuacji finansowej w swojej firmie. Często fakt korzystania z faktoringu może również informować kontrahenta o tym, że dany przedsiębiorca jest na etapie poważnych inwestycji. Oczywiście w przypadku faktoringu dla przewoźników szczególnie istotne jest, aby korzystać z usług renomowanej firmy faktoringowej.

Jaki rodzaj faktoringu dla przewoźników jest najlepszy? Bez wątpienia jest to faktoring pełny. Polega on na tym, że całe ryzyko przenoszone jest na faktora. Nawet jeśli kontrahent nie opłaci faktury na czas, nie będzie musiał ponosić żadnych konsekwencji czy zwracać pieniędzy.

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku faktoringu niepełnego – tutaj ryzyka spoczywa na przedsiębiorcy, który wystawił fakturę. Taki rodzaj faktoringu wybierany jest najczęściej w sytuacji, gdy dany przedsiębiorca współpracuje z jakąś firmą od dawna i ma do niej zaufanie – czyli wie, że opłaci fakturę w terminie.

Kiedy warto zdecydować się na taką formę finansowania?

Na faktoring dla przewoźników warto zdecydować się przede wszystkim w sytuacji, gdy firma wystawia dużo faktur z odroczonym terminem płatności. Z pewnością jako przedsiębiorca doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak dużo wydatków firmowych pojawia się każdego miesiąca – i to niezależnie od tego, jak duża jest firma.

Warto regularnie kontrolować płynność finansową, ponieważ gdy firma wystawia dużo faktur z długim terminem płatności, może ona być szczególnie zagrożona. Z czasem brak płynności może prowadzić do zatorów płatniczych, a te do znacznego pogorszenia kondycji przedsiębiorstwa. Nie warto ryzykować – tym bardziej, że istnieje doskonałe rozwiązanie, jakim jest faktoring dla przewoźników.

Co ciekawe, korzystanie z faktoringu może być dobrym sposobem na zwiększenie konkurencyjności swojej firmy na tle konkurencji. Jak to możliwe? Wyobraź sobie dużą spółkę, która poszukuje wykonawcy na przewóz towaru. Dla firmy tej istotne jest jednak, aby wykonawca dawał możliwość rozliczenia na podstawie faktury z odroczonym terminem płatności. Jeśli Ty zaproponujesz taką fakturę, a Twoja konkurencja nie, masz sporą szansę na podpisanie intratnego kontraktu.

Faktoring dla przewoźników – jak wybrać najlepszą ofertę?

Obecnie na rynku działa wiele firm faktoringowych, dlatego – jeśli dotychczas nie korzystałeś z takich usług – możesz zastanawiać się, z usług którego faktora skorzystać. Przed podjęciem decyzji koniecznie zwróć uwagę na następujące kwestie.

Skorzystaj z usług zaufanej firmy faktoringowej

Chcesz mieć pewność, że usługa faktoringowa będzie przebiegała bez zarzutu, że szybko otrzymasz pieniądze i że Twoje dane będą bezpieczne? Zależy Ci na tym, aby firma faktoringowa cieszyła się dobrą opinią, bo z pewnością zostanie to docenione przez Twojego kontrahenta? Jeśli tak, koniecznie wybierz faktoring dla przewoźników w dobrej, renomowanej firmie – najlepiej takiej, która należy do Polskiego Związku Faktorów, jak Fandla.

Postaw na sprawną obsługę

Jako przedsiębiorca dobrze wiesz, że czas to pieniądz – i nie ma sensu na tracenie go na zbędne formalności czy nieskuteczne załatwianie spraw. Firma Fandla znana jest z bardzo sprawnej obsługi. Specjaliści Fandli doskonale wiedzą, że w biznesie chodzi o to, aby pieniądze łączyły – i by wszystkie formalności załatwiać jak najszybciej!

Nie czekaj na pieniądze

Krótki czas oczekiwania na pieniądze to podstawa, szczególnie jeśli Twojej firmie grozi utrata płynności finansowej lub gdy potrzebujesz dodatkowych środków na inwestycje. Przed wyborem faktoringu dla przewoźników upewnij się, ile czasu będziesz musiał czekać na płatność za fakturę. W Fandli pieniądze otrzymasz w ciągu 24 godzin!

Ile kosztuje faktoring dla transportu?

Zastanawiasz się, jaka jest cena faktoringu dla przewoźników? Nie masz pewności, czy taka forma finansowania rzeczywiście jest opłacalna? Zdecydowanie tak. Cena może różnić się w zależności od różnych czynników, między innymi od tego, jaki rodzaj faktoringu wybierzesz, w jakiej walucie będzie wystawiona faktura czy jaki będzie okres finansowania.

Cena faktoringu dla przewoźników w firmie wynosi 0,12% prowizji za każdy dzień finansowania.. W ujęciu miesięcznym prowizja za okres 30 dni wynosi 3,49% – jest to zatem bardzo konkurencyjna oferta w porównaniu do innych firm, które oferują faktoring dla przewoźników.

Należy również pamiętać o prowizjach minimalnych. W przypadku faktoringu dla przewoźników jest to 75 zł dla faktur wystawionych w walucie PLN.

Faktoring dla firm transportowych dobrą alternatywą dla kredytu w banku?

Widać zatem, że faktoring dla przewoźników jest doskonałą alternatywą dla kredytu w banku, który nie dość, że wiąże się z wieloma formalnościami, to wymaga podjęcia długotrwałego zobowiązania finansowego. A dodatkowo nie ma pewności, czy decyzja banku w sprawie kredytu będzie pozytywna. Warto więc zastanowić się nad tym, czy faktoring nie będzie lepszym rozwiązaniem – tym bardziej, że w związku z trudną sytuacją gospodarczą banki niechętnie udzielają kredytów przedsiębiorcom.

Fandla – faktoring dla przewoźników i nie tylko!

Faktoring dla przewoźników cieszy się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców, którzy działają w branży transportowej – zarówno tych, którzy prowadzą niewielkie firmy, jak i tych, którzy zarządzają dużymi spółkami. Jeśli czujesz, że taka forma finansowania może pozytywnie wpłynąć na kondycję finansową Twojej firmy, koniecznie poznaj faktoring dla przewoźników – Fandla specjalizuje się w finansowaniu faktur właśnie dla tej branży i gwarantuje bardzo korzystne warunki!