Faktoring online – jak wybrać najlepszą ofertę?

Faktoring online to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o płynność finansową swojej firmy. Jest to jeden z najbardziej korzystnych, a przy tym bezpiecznych sposobów na finansowanie firmy. Dowiedz się, na czym polega faktoring, dlaczego warto się na niego zdecydować i jak znaleźć najlepszy faktoring online.

Na czym polega faktoring?

Faktoring to usługa finansowa, której najważniejszym celem jest zapewnienie firmie źródła finansowania. Jest to bardzo opłacalna forma finansowania wydatków firmowych – dla wielu przedsiębiorców jest nawet lepsza, niż tradycyjny kredyt. Na czym dokładnie polega faktoring?

Warto wyjaśnić to na przykładzie. Załóżmy, że firma transportowa X wystawiła fakturę z długim terminem płatności, na przykład 90 dni. W tym czasie jednak właściciel firmy musi pokryć sporo wydatków, takich jak pensje pracowników, zakup nowych samochodów czy ich utrzymanie. Aby nie oczekiwać na przelew, który ma nadejść dopiero po trzech miesiącach, decyduje się na faktoring. Dzięki takiej usłudze właściciel firmy X niemal od razu otrzymuje pieniądze za swoją fakturę, a dokument zostaje odsprzedany firmie faktoringowej, która zajmie się odzyskaniem zapłaty w określonym na fakturze terminie. W efekcie kontrahent, który otrzymał fakturę od firmy X, może zapłacić po 90 dniach, a właściciel firmy X ma środki, dzięki którym może pokryć bieżące koszty.

Jak widać, faktoring online nie jest usługą skomplikowaną. Wręcz przeciwnie – taki sposób finansowania przedsiębiorstw jest bardzo przejrzysty i uchodzi za jeden z najbardziej korzystnych.

Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Lista zalet faktoringu jest bardzo długa. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na tę formę finansowania, nie musi martwić się o zakłócenie czy brak płynności finansowej. Wystarczy, że zamieni fakturę na gotówkę, korzystając z usługi świadczonej przez faktora. To jednak nie koniec korzyści. Jak wiadomo, brak płynności finansowej może być katastrofalny w skutkach. W dłuższej perspektywie może doprowadzić nawet do powstania zatorów finansowych.

Faktoring online jest usługą, która skierowana jest przede wszystkim do branż, w których faktury z długim terminem płatności są bardzo popularne. Dotyczy to między innymi branży transportowej czy budowlanej, ale też wielu innych. Niejednokrotnie zdarza się także, że faktury z odroczonym terminem płatności są wymagane przez największe korporacje – nawet jeśli wystawca takiej faktury jest osoba, prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą. W takiej sytuacji to właśnie faktoring często okazuje się być jedynym sposobem na zachowanie płynności finansowej.

Dodatkowe korzyści z faktoringu online to między innymi możliwość swobodnego pokrywania bieżących kosztów, a także dokonywania inwestycji. Obecnie faktoring online jest usługą na tyle popularną, że nikogo już nie dziwi fakt korzystania z takiej usługi. Wręcz przeciwnie. Warto także dodać, że faktoring jest usługą bardzo uniwersalną. Mogą korzystać z niego zarówno duże firmy, jak i osoby prowadzące JDG, a do tego do wyboru jest wiele rodzajów faktoringu. Każdy więc może znaleźć dokładnie taki rodzaj faktoringu, jak będzie dla niego najbardziej opłacalny.

Jak wybrać najlepszy faktoring online?

Wybór faktoringu online może okazać się nieco problematyczny – szczególnie dla osoby, która dotychczas nie korzystała z tego typu usługi. Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę faktoringową?

Sprawdź rankingi faktorów

Rankingi faktorów są bardzo cennym źródłem informacji dla osób, które chcą skorzystać z faktoringu online. Można znaleźć tam szczegółowe porównania ofert różnych faktorów, limity faktoringowe, wysokość pobieranej prowizji czy informację o tym, jak szybko wypłacana jest należność. Zdecydowanie warto sprawdzić, jak dana firma wypada na tle konkurencji.

Upewnij się, jaki będzie całkowity koszt

W niektórych przypadkach firmy faktoringowe pobierają prowizję w wysokości 0,3 proc., a w innych nawet 3 proc. Z tego powodu koniecznie upewnij się, jaki będzie ostateczny koszt faktoringu online. Zapytaj także o ewentualne koszty dodatkowe, które mogą pojawić się na późniejszym etapie.

Jaki rodzaj faktoringu Cię interesuje?

Bez wątpienia najpopularniejszy jest faktoring jawny – ten rodzaj jest najchętniej wybierany przez przedsiębiorców, z uwagi na przejrzystość warunków. Jeśli jednak chcesz skorzystać z innego typu usługi, sprawdź ofertę firm faktoringowych pod kątem proponowanych rodzajów faktoringu. A jest ich naprawdę sporo.

Zapewnij sobie najwyższy standard obsługi

Jako przedsiębiorca z pewnością docenisz kompetencję i sprawność działania. Taki właśnie powinien być najlepszy faktoring online. Wybierz firmę, która cieszy się dobrą opinią i słynie z najwyższego standardu obsługi klienta. W ten sposób będziesz miał pewność, że wybrany przez Ciebie faktoring jest najlepszym rozwiązaniem.

Zapewnij swojej firmie płynność finansową!

Faktoring online to świetne rozwiązanie dla firm, które wystawiają faktury z długim terminem płatności, ale kilkumiesięczne oczekiwanie na płatność mogłoby zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa. Nie bez powodu faktoring uchodzi za jedną z najbardziej bezpiecznych form finansowania – to prosta, przejrzysta usługa, dzięki której można w łatwy sposób zamienić fakturę na gotówkę. Jeśli nie wybrałeś jeszcze swojego faktora, koniecznie zapoznaj się z firmą Fandla. To jeden z liderów rankingów faktoriów, który zaskoczy Cię nie tylko standardem obsługi, ale też korzystnymi warunkami finansowania.